انواع تب سنج و کاربردهای آن

انواع تب سنج و کاربردهای آن

انواع تب سنج و کاربردهای آن

در این روزهای کرونایی ، یکی از عواملی که باید به آن خیلی دقت کنیم ، میزان درجه حرارت بدن یا همان تب می باشد. همانطور که می دانید تب بالا یکی از علائم مبتلا شدن به کروناست ؛ به همین منظور کارشناسان بارکد کالا مقاله ای را جهت آشنایی شما با انواع تب سنج ها و کاربردهای آنها آماده کرده اند.

انواع مختلف تب سنج

تب سنج ها انواع مختلفی دارند و هر یک از آنها دارای کاربرد و ویژگی منحصر به فردی می باشند. به همین دلیل برای استفاده ار آنها ، باید ابتدا آنها را خوب بشناسید ، تفاوت ها و ویژگی های آنها را را بدانید و با کاربردهای آنها آشنا شوید.

تب سنج مایع

تب سنج مایع یا همان تب سنج جیوه ای ، از پدیده ی انبساط حرارتی مایع استفاده می کند. این تب سنج دارای یک پوشش شیشه ای می باشد که باعث می شود از نظر بهداشتی و ضد حساسیت بودن ، مطمئن باشد و همچنین تمیز کردن و ضد عفونی کردن آن ساده تر باشد.

مهم ترین ایراد این تب سنج ، طولانی بودن زمان اندازه گیری آن می باشد. این زمان بین 4 تا 10 دقیقه می باشد که ممکن است تحمل آن برای یک فرد بیمار یا کودکان ، بسیار سخت باشد. باید دقت داشته باشید که قبل از استفاده باید تب سنج را تکان دهید تا دما سنج آماده ی استفاده شود.

تب سنج نواری

این تب سنج به راحتی در دسترس است. در گذشته به علت نبودن تنوع و انواع مختلف تب سنج ، از این مدل بسیار استفاده می شد و در خانه ی هر کس تعدادی از این تب سنج موجود بود. اما با وجود مدل های پیشرفته تر و کاربردی تری که وارد بازار شد ؛ استفاده از این نوع تب سنج کمی منسوخ شد. علت کاربردی نبودن آن ، پایین بودن دقت اندازه گیری آن می باشد. طریقه ی استفاده نیز به این گونه است که باید تب سنج را 60 ثانیه روی پیشانی تمیز قرار دهید و از روی تغییر رنگ خطوط ، درجه حرارت را بخوانید.

تب سنج دیجیتالی

این دما سنج در طراحی های مختلفی موجود می باشند. بر اساس نوع طراحی می توان آن را زیر بغل ، زیر زبان ، گوش یا مقعد استفاده کرد. سه مدل معروف این نوع تب سنج ، به شرح زیر می باشد:

این دماسنج ها ، نتایج دقیقی را به ما نشان می دهند. تب سنج دیجیتالی ، دارای دو قسمت می باشد و در انتهای آن یک سنسور وجود دارد که به بدنه ی دستگاه وصل می شود و می تواند دمای بدن را نشان دهد.

تب سنج غیر تماسی (مادون قرمز)

این تب سنج ، دمای بدن را از طریق مجرای گوش اندازه گیری می کند. همچنین بهترین وسیله برای داخل گوش محسوب می شود. یکی از مزیت های آن ، امکان جایگزینی درپوش های یکبار مصرف ، به جای ضدعفونی کردن دائمی آنها با الکل می باشد که می تواند بسیار بهداشتی تر باشد.

از دیگر مزیت های آن ، می توان به کوتاه بودن زمان خواندن و دز دسترس بودن آن اشاره کرد.


لطفا جهت خرید و دیدن نمونه های بیشتر به فروشگاه بارکد کالا مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه