نکاتی در رابطه با مانومتر پزشکی

نکاتی در رابطه با مانومتر پزشکی

نکاتی در رابطه با مانومتر پزشکی

مانومتر ابزار دقیقی در جهت اندازه گیری فشار می باشد. با توجه به نوع و مدل مانومتر می توان آنها را برای اندازه گیری تنظیم کرد. متداول ترین مدل آن که اغلب با آن آشنا هستتد مانومتر پزشکی می باشد که پزشکان به وسیله ی آن فشار خون بیماران را کنترل و اندازه گیری می کند. در این مقاله قصد داریم نکاتی را در جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با مانومتر پزشکی ، برای شما شرح دهیم. با بارکد کالا همراه باشید.


مانومتر پزشکی

یکی از گزینه های مهم که مورد استفاده ی بیماران تنفسی که به اکسیژن خالص نیاز دارند ، قرار می گیرد ؛ استفاده از مانومتر پزشکی است که بتواند اکسیژن مورد نیاز بیمار را از سیلندر به دهان او منتقل کند. استفاده از مانومتر در انواع سیلندرها ، قابلیت تنظیم فشار سیلندر و مدیریت جریان گاز داخل آن را به همراه دارد و می توان ناخالصی های داخل گاز را فیلتر کرد. لازم است بدانید میزان مصرف اکسیژن حتما باید توسط پزشک متخصص تجویز شود.


کاربردهای مانومتر

مانومتر در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و توانایی اندازه گیری فشار و میزان جریان را دارد. این کارایی شامل موارد زیر می شود: 

  • اندازه گیری جریان مایعات
  • اندازه گیری فشار خون
  • تعمیر و نگهداری سیستم های HVAC
  • پایش شرایط هوا شناسی
  • پایش فشار گاز
  • نظارت بر عملکرد کمپرسور

نکات لازم برای نگهداری مانومتر پزشکی

در ابتدا باید دقت کنید که محل نگهداری کپسول ، باید به گونه ای باشد که به جا به جا کردن نیاز نداشته باشد و از قرار دادن کپسول در مکان هایی که امکان افتادن آن وجود دارد ؛ خودداری کنید. وارد شدن ضربه به کپسول ، سبب از بین رفتن مانومتر و خرابی کپسول می شود. همیشه قبل از کار با مانومتر ، دست خود را ضدعفونی کنید. به این نکته توجه کنید که آب مقطر داخل مخزن ، باید در دو حالت کمینه و بیشینه باشد. از آب مقطر برای افزایش عمر دستگاه و راحت نفس کشیدن بیمار استفاده می کنند.


برای تهیه ی این محصول و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به فروشگاه بارکد کالا مراجعه کنید. 

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه