بهترین ماسک ها برای مقابله با کرونا

بهترین ماسک ها برای مقابله با کرونا

بهترین ماسک ها برای مقابله با کرونا

طی تحقیقات محققان بارکد کالا ، تنها راه مبارزه با کرونا ، درجه ی اول واکسیناسیون و بعد استفاده ی مداوم از ماسک است. با شدت گرفتن و گسترش گونه های دیگر این ویروس ، استفاده از ماسک ضرورت بیشتری پیدا کرده است. به طور خلاصه می توان گفت که ماسک های N95 ، جراحی و کتانی بسیار کاربرد خوبی دارد و استفاده از ماسک های پارچه ای به هیچ وجه توصیه نمی شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با بهترین ماسک ها در برابر این ویروس آشنا شوید.


ماسک ها چگونه به پیشگیری از ویروس کرونا کمک می کند؟

همانطور که می دانید انواع ویروس ها و آنفولانزا از طریق قطرات تنفسی فرد مبتلا که در صورت سرفه ، عطسه یا گفتگو تولید می شود ؛ به افراد دیگر انتقال پیدا می کند. ماسک ها همانند یک مانع محافظتی عمل می کنند و سبب جلوگیری از انتشار این قطرات تنفسی در هوا می شود. بنابراین برای محافظت از خود و دیگران ، در ابتدای امر باید حتما ماسک بزنید. در صورت در دسترس نبودن ماسک ، دستمال کاغذی را دو تا سه لایه از وسط تا کنید و جلوی دهان و بینی خود قرار دهید.


آیا می توان ماسک را ضدعفونی کرد؟

بهتر است بدانید که ماسک برای ضدعفونی کردن نیست و با پاشیدن الکل و مواد ضدعفونی کننده به آن ، ماسک بافت های خود را از دست می دهد و عملا برای شما کارایی نخواهد داشت.


منظور از ماسک های سوپاپ دار و فیلتر دار چیست؟

اکثر مردم تصور می کنند که ماسک های فیلتر دار همان ماسک سوپاپ دار است و برخی تصور می کنند که سوپاپ همان فیلتر است. سوپاپ در واقع همان شیر بازدمی است که در هنگام دم بسته و هنگام بازدم باز می شود. کار سوپاپ خروج راحت تر هوای بازدمی است. اما فیلتر ، گرد و غبار و ذرات معلق را از هوای ورودی به ماسک جدا می کند و به عبارتی هوا را برای تنفس تصفیه می کند.


موثرترین ماسک ها در برابر کرونا

در جایگاه اول ماسک N95 قرار می گیرد که دارای مقدار انتقال قطرات 0.1 درصد می باشد. در جایگاه دوم می توان به ماسک های سه لایه اشاره کرد که عملکرد خوبی هم دارند. در جایگاه سوم نیز می توان به ماسک های پلی پروپیلنی اشاره کرد. در جایگاه های بعدی می توان به ماسک های نخی یا کتانی اشاره کرد که عملکرد خوبی دارد و مقدار قابل توجهی از قطرات تنفسی را حذف می کند.


برای خرید و دریافت اطلاعات بیشتر به فروشگاه بارکد کالا مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه