روش تشخیص ماسک باکیفیت

روش تشخیص ماسک باکیفیت

روش تشخیص ماسک باکیفیت

طبق تحقیقات کارشناسان بارکد کالا ، قطرات تنفسی خارج شده از دهان و بینی ، مهم ترین عامل انتقال ویروس به دیگران است. از این رو ، استفاده از ماسک های تنفسی ، خصوصا در شرایط همه گیری بیماری کووید_19 ، بسیار ضروری شده است. از طرفی ممکن است به دلیل نشناختن و عدم تشخیص ماسک های باکیفیت ، ماسکی را انتخاب کنید که عملا برای شما کاربردی ندارد. بنابراین برای شناخت ماسک های استاندارد و تشخیص ماسک های باکیفیت ، پیشنهاد می شود تا پایان این مقاله همراه ما باشید.


چرا باید از ماسک استفاده کینم؟

امروزه بهترین روش برای جلوگیری از بیماری های تنفسی مانند کرونا و جلوگیری از ورود ذرات معلق ، گرد و غبار و گازهای خطرناک ، استفاده از ماسک های تنفسی است. از انواع این ماسک ها می توان به ماسک های سه لایه ، ماسک های سه بعدی ، ماسک های جراحی و ماسک های N95 اشاره کرد. لایه ی درونی ماسک های سه لایه ، وظیفه ی فیلتر کردن را بر عهده دارد و اجازه ی ورود گرد و غبار را به بدن نمی دهد. همچنین اگر فرد بیمار ماسک استفاده کند قطرات آب دهان و بینی فرد نیز به بیرون منتقل نمی شود. از این رو استفاده از ماسک خصوصا در این شرایط به شدت ضرورت دارد.


روش های تشخیص ماسک تنفسی باکیفیت

از مهم ترین مواردی که هنگام خرید ماسک باید به آن دقت کنید ، کیفیت و استاندارد بودن آن است ؛ زیرا اگر ماسک شما اصطلاحا تقلبی باشد ؛ عملا هیچ کاربردی برایتان نخواهد داشت. استانداردهایی وجود دارند که به شما در تشخیص این موضوع کمک خواهند کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

بسته بندی و برند محصول

بسته بندی ماسک یکی از موارد مهمی است که هنگام خرید حتما باید به آن نوجه کرد. در بسته بندی بیرونی باید توجه داشت که ماسک مورد تایید سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی قرار گرفته باشد و روی جعبه ی محصول ، اطلاعات محصول مانند جنس لایه ها به درستی درج شده باشد. همچنین محصول باید دارای تاریخ تولید و انقضا و شناسه ی ثبت باشد.

به شکل ظاهری ماسک توجه کنید

ماسک های استاندارد ، دارای قالبی مناسب هستند و تمام صورت را به گونه ای پوشش می دهند که هوا از کناره ها وارد بینی و دهان نمی شود. در ماسک های باکیفیت هوا بعد از ورود از لایه ی بیرونی ماسک فیلتر می شود و بعد به دهان و ریه ی افراد می رسد.

عدم نفوذ پذیری در مقابل آب

لایه ی بیرونی ماسک از جنس اسپان باند می باشد که ضد آب است. برای اطمینان از آن می توانید مقداری آب روی ماسک بریزید. اگر آب از ماسک عبور کرد ؛ ماسک شما تقلبی است.

فوت کردن شمع

شما می توانید پس از گذاشتن ماسک روی صورت خود ، شمعی را روشن کنید و فوت کنید. اگر شمع خاموش شود ؛ ماسک شما تقلبی است.

ماسک را روی نور بگیرید

محیط را تاریک کنید و سپس یک چراغ قوه را روشن کنید و ماسک را در فاصله ی 10 سانتی متری قرار دهید. ماسکی که اصل باشد به دلیل دارا بودن لایه ی ملت بلون ، نور را کم عبور داده و منبع نور مشخص نمی شود.

غیر قابل اشتعال بودن ماسک

برای تشخیص اصل بودن ماسک کافیست لایه ی میانی ماسک را آتش بزنید ؛ اگر آتش گرفت ماسک شما تقلبی است ؛ زیرا به دلیل استفاده از پارچه های اسپان باند و ملت بلون که غیر قابل اشتعال هستند عملا ماسک شما نباید آتش بگیرد.


پیشنهاد می شود که جهت اطمینان از محصول باکیفیت خرید خود را از سایت بارکد کالا ثبت کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه