راهنمای خرید پالس اکسیمتر

راهنمای خرید پالس اکسیمتر

راهنمای خرید پالس اکسیمتر

زمانی که به یکی از مراکز درمنی مراجعه می کنید ؛ اغلب در کنار سنجش میزان فشار خون ، دستگاهی برای سنجش میزان اکسیژن خون و ضربان قلب شما نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ، پالس اکسیمتر نام دارد که در دنیای امروز بسیار پرکاربرد می باشد و مناسب کسانی است ؛ که چک شدن مداوم اکسیژن خون آن ها ، امری ضروری است. کارشناسان بارکد کالا ، مقاله ای را جهت کمک به شما ، برای شناخت معیارهای خرید این دستگاه ، آماده کرده اند تا بتوانید فاکتورهای خرید این دستگاه را بشناسید تا انتخاب بهتری داشته باشید. با ما همراه باشید.


پالس اکسیمتر چه کار می کند؟

پالس اکسیمتر دستگاهی برای سنجش میزان اکسیژن خون و ضربان قلب است که در مراکز درمانی ، بیمارستان ها ، درمانگاه ها و حتی در منازل نیز کاربرد دارد. این دستگاه توسط تابش نور به انگشت یا لاله ی گوش و سپس برگشت پرتوی نور کار می کند و توسط سنسورها ، مقدار نور را دریافت می کند. عدد نرمال آن ، در محدوده ی 98 تا 99 می باشد و عدد زیر 90 نشان دهنده ی بروز یک مشکل جدی است.


عوامل موثر در اشتباه شدن عدد خوانده شده توسط دستگاه

  • لاک ناخن
  • کم خونی
  • فشار خون پایین
  • دمای پایین بدن
  • پوست دارای پیگمنت بیشتر

راهنمای خرید

در هنگام خرید دستگاه ، شما ابتدا باید دستگاه مربوطه و انواع آن را به خوبی بشناسید و بسنجید که چه مدل دستگاهی برای شما پرکاربرد تر است و بر اساس معیارها و فاکتورهایی که در زیر بیان می کنیم ؛ دستگاه انتخابی خود را خریداری کنید.

میزان دقت دستگاه: اساسی ترین معیار انتخاب برای این دستگاه ، دقت آن می باشد. بالا بودن دقت دستگاه ، به شما در نشان دادن دقیق اکسیژن خون کمک می کند و اگر دستگاهی این قابلیت را نداشته باشد ؛ در واقع اصلا کارایی ندارد.

خاموشی خودکار: نکته ی دیگری که باید به آن توجه کرد ؛ دارا بودن قابلیت خاموشی خودکار است. این قابلیت می تواند عمر باتری را طولانی تر کند و برای شما صرفه جویی به حساب آید.

قابلیت تعیین ضربان قلب: نمایش تعداد ضربان قلب در هر دقیقه و میانگین آن در یک بازه زمانی خاص ، قابلیت بارزی است که هر دستگاه پالس اکسیمتر باید آن را دارا باشد.

سیستم هشدار: این قابلیت سبب می شود که به محض بالا رفتن ضربان قلب یا کمبود اکسیژن خون ، دستگاه به شما آلارم دهد و شما را متوجه شرایط نامناسب بیمار کند.

انتخاب نوع: همانطور که در ابتدا ذکر شد ؛ شما باید انواع مختلف این دستگاه را بشناسید تا بتوانید بنا به نیاز خود خرید کنید.

پارامترهای نمایش دهنده: دستگاه های پالس اکسیمتر جدید ، دارای نمایشگری هستند که پارامترهای مختلف ، مثل دمای بدن ، ضربان قلب ، میزان کالری مصرفی و … را به شما نشان دهد.


برای خرید و دریافت اطلاعات بیشتر به فروشگاه بارکد کالا مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه