نحوه ی کار با دستگاه تست قند خون

نحوه ی کار با دستگاه تست قند خون

نحوه ی کار با دستگاه تست قند خون

دستگاه تست قند خون یا گلوکومتر ، جهت اندازه گیری میزان قند خون به کار می رود. این دستگاه بسیار شناخته شده است و در دنیای امروز ، اغلب مردم از آن ، حتی در منزل نیز به راحتی استفاده می کنند. این دستگاه ، اغلب مورد استفاده ی بیماران دیابتی و افرادی که انسولین مصرف می کنند ؛ در جهت کنترل و نظارت بر سطح گلوکز خون ، به منظور حفظ بیشتر سلامتی ، می باشد. همانطور که می دانید عوامل مختلف مثل ورزش ، دارو و استرس ، تاثیر بسزایی بر میزان قند خون شما دارد ؛ که نیاز هست هر چند بار یکبار ، کنترل شود. در ادامه ی این مقاله ، نحوه ی کار با این دستگاه را به طور ساده و راحت ، خدمت شما آموزش می دهیم.


چگونه دستگاه تست قند خون مناسبی را انتخاب کنیم؟

در ابتدای امر ، زمانی که شما قصد خرید این دستگاه را دارید ، نیاز است که حتما درباره ی نحوه ی کارایی و کیفیت برندهای مختلف ، اطلاعات کافی داشته باشید. نحوه ی کار با اکثر برندهای این دستگاه ، ثابت است. برای انتخاب دستگاه ، چند معیار و فاکتور اساسی وجود دارد که در ادامه آن ها را بازگو خواهیم کرد:

هزینه:

قیمت های دستگاه ، از برندهای مختلف ، کاملا متفاوت است. شما باید طبق بودجه و مبلغ مورد نظر خود ، اقدام به خرید دستگاه کنید. حتما باید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که فروشنده ، هزینه ی نوارهای آزمایش را نیز در نظر گرفته باشد.

نگهداری دستگاه و استفاده ی راحت از آن

نحوه ی استفاده ی برخی از دستگاه ها ، از برخی دیگر ساده تر و آسان تر است و حتی فرد می تواند خودش میزان قند خون خود را اندازه گیری کند.

ذخیره سازی و بازیابی اتطلاعات

نکته ی بسیار مهم که باید به آن توجه کنید ؛ قابلیت ذخیره سازی و بازیابی دستگاه می باشد. برخی از دستگاه ها ، قابلیت دارند که همه ی موارد از قبیل زمان و تاریخ دقیق و نتیجه و روند در طول زمان اندازه گیری را ثبت کنند و برخی از دستگاه ها ، به طور هوشمندانه طراحی شده اند که قابلیت ذخیره سازی اطلاعات گلوکز شما را در رایاینه و تلفن همراه دارند و از این طریق شما می توانید نتایج اندازه گیری را برای پزشک خود ارسال کنید.

پشتیبانی دستگاه

بسیاری از فروشندگان ، یک راه ارتباطی در اختیار مشتری قرار می دهند تا مشتری در صورت لزوم بتواند با آن ها ارتباط برقرار کند. بهتر است به دنبال خرید دستگاهی باشید که دستورالعمل و دفترچه راهنمای گویا و روشنی داشته باشد و روش استفاده ی صحیح از دستگاه را به طور واضح ، آموزش داده باشد.


آموزش کار با دستگاه تست قند خون

اصاول استفاده از این دستگاه ، در کلیه ی دستگاه ها یکسان می باشد ؛ اما نحوه ی کار اختصاصی با هر دستگاه ، ممکن است اندکی تفاوت داتشه باشد. در ابتدای امر ، باید دست خود را با دقت با آب و صابون بشویید و کاملا خشک کنید. برای آماده سازی قلم دستگاه ، درپوش آن را بردارید و سوزن جدید را درون آن قرار دهید. درپوش محافظ را می توانید با چرخش ، از آن جدا کنید و درپوش را به حالت اول برگردانید. روی قلم ، درجه بندی شده است که نشان دهنده ی عمق نفوذ سوزن به پوست می باشد. روشن است که هر چه درجه بندی بیشتر باشد ؛ نفوذ سوزن به پوست هم بیشتر می شود. با کشیدن انتهای قلم ، آن را آماده کنید. برای آماده سازی دستگاه ، ابتدا نوار تست را داخل جایگاه مخصوص دستگاه قرار دهید. برای شروع ، انگشت خود را با پنبه الکلی ضدعفونی کنید و قلم را کنار انگشت خود نگه دارید و اندکی فشار دهید و دکمه ی روی آن را بزنید. با فشار ملایمی که به انگشت می آورید ؛ قطره ی خون خارج می شود. قطره ی خون خارج شده را در مجاورت دستگاه قرار دعید. در این صورت قطره  یخون به داخل نوار کشیده می شود و پس از شمارش معکوس ، میزان کلوگز خون شما ، روی صفحه ی نمایشگر نشان داده می شود. در پایان کار ، باید نوار و سوزن استفاده شده را دور بیاندازید.


برای تهیه ی این محصول و دریافت اطلاعات بیشتر ، به فروشگاه بارکد کالا مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه