دستگاه بخور سرد و گرم

دستگاه بخور سرد و گرم

دستگاه بخور سرد و گرم

امروزه استفاده از دستگاه های بخور گرم و سرد ، در بین خانواده ها به یک امر متداول تبدیل شده است. استفاده از بخور گرم خصوصا در فصل سرما ، به دلیل خشکی هوا بسیار افزایش پیدا می کند. همانطور که می دانید کار دستگاه بخور ایجاد رطوبت در هوا و طراوت و نشاط بخشیدن به محیط کار یا منزل است. بخار آب می تواند رطوبت را به لایه ی شاخی پوست برگرداند ؛ خصوصا وقتی بعد از استفاده از بخور ، از یک کرم مرطوب کننده نیز استفاده کنید. در این مقاله همراه ما باشید تا با دستگاه های بخور و ویژگی های آن بیشتر آشنا شوید.


دستگاه بخور گرم

این دستگاه در تسکین گرفتگی بینی ، عفونت های مجاری تنفسی ، کاهش دهنده ی درد و سرفه های خشک بسیار اثر دارد و معمولا از آن در هوای سرد استفاده می شود. در دستگاه بخور گرم ، آب را تا 100 درجه حرارت می دهند و سپس بخار حاصل از آن را در هوا پخش می کنند. یکی دیگر از مزیت های بخور گرم ، وارد نشدن گرد و غبار موجود در آب به فاز بخار است ؛ علت آن هم مکانیزم تبخیری مواد می باشد. همچنین در دمای بالا ، بیشتر باکتری و ویروس ها از بین می روند و وارد محیط نمی شوند. امکان افزودن مواد ضدعفونی کننده گیاهی و خوشبو و داروهای استنشاقی معطر به آب نیز وجود دارد.

دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور سرد ، نسل جدیدی از دستگاه های بخور گرم است و قابلیت های بیشتری هم دارد. این دستگاه دارای دو تکنولوژی تبخیری و اولتراسونیک می باشد. این دستگاه برای محیط های بزرگ مناسب است و می تواند تمام فضای محیط را مرطوب کند. به دلیل حرارت ندادن به آب ، در مصرف برق هم صرفه جویی شده و دستگاهی ایمن محسوب می شود. 

در صورتی که به طور مداوم از دستگاه بخور سرد استفاده می کنید ؛ باید همواره آن را تمیز کنید تا عامل تولید باکتری ها ،قارچ ها و کپک نشود.


ویژگی های بخور گرم

بخور گرم در هوای سرد بسیار کاربرد دارد و شدت درد و سرفه های خشک را کاهش می دهد. این بخور عفونت های مجاری تنفسی و گرفتگی بینی را تسکین می دهد.

ویژگی های بخور سرد

این دستگاه قاتل باکتری ها و ویروس ها می باشد و رطوبت هوای محیط را بدون افزایش دما تامین می کند. بخور سرد ، سبب کاهش استرس می شود و به محیط طراوت و شادابی می بخشد. از دیگر ویژگی های آن می توان به حساس نبودن به نوسانات برق اشاره کرد.


برای پوست کدام یک از دستگاه های بخور مناسب تر است؟

در این بخش در رابطه با خرید دستگاه بخور شما را راهنمایی می کنیم. لازم است بدانید دستگاه بخور سرد بهترین دستگاه برای رطوبت دهی به پوست می باشد. همچنین در بازار ، دستگاه بخور سرد مخصوص پوست موجود می باشد. همچنین استفاده از آن در کاهش گلو درد و آلرژی نز اثر می گذارد. بنابراین دستگاه بخور سرد به دلیل رطوبتی که به پوست می بخشد و مانع پیری و چروک پوست می شود و از دستگاه بخور گرم مناسب تر است.


برای خرید و دریافت اطلاعات بیشتر به فروشگاه بارکد کالا مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه