آیا استفاده از دستگاه بخور نقشی در کنترل کرونا دارد؟

آیا استفاده از دستگاه بخور نقشی در کنترل کرونا دارد؟

آیا استفاده از دستگاه بخور نقشی در کنترل کرونا دارد؟

با افزایش سیر تکاملی بیماری کرونا ، گمانه زنی ها در رابطه با موارد موثر در پیشگیری از ابتلا به این ویروس بیشتر شده است که از جمله ی این موارد استفاده از دستگاه بخور است. در این مقاله قصد داریم دستگاه های بخور و تفاوت های آنها را بررسی کنیم و به صحت این موضوع بپردازیم.


دستگاه بخور

دستگاه بخور وسیله ای است که رطوبت محیط را افزایش می دهد و در مکان هایی که بسیار خشک هستند مورد استفاده قرار می گیرند. در فضاهای دیگر نیز برای بر طرف کردن خشکی هوا از این دستگاه استفاده می شود. دستگاه بخور به محیط اطراف ، رطوبت و شادابی می بخشد. بنابراین داشتن آن در محیط کار یا منزل توصیه می شود. دو نوع دستگاه بخور وجود دارد که با تعاریف آنها و مزایا و معایبشان آشنا شده اید.


تفاوت بخور سرد و گرم

برخی از افراد به طور کلی در همه ی فصول دچار آلرژی و سینوزیت می باشند. استفاده از دستگاه بخور سرد برای درمان آلرژی بسیار مناسب می باشد. دستگاه بخور سرد ، توانایی از بین بردن باکتری ها و ویروس ها را دارد و دمای محیط را متعادل می کند. از دیگر تفاوت های آن می توان به کاهش مصرف برق توسط بخور سرد در مقایسه با بخور گرم اشاره کرد. دستگاه بخور سرد با بخشیدن رطوبت و شادابی به محیط ، استرس و تنش را از افراد دور می کند.


برای ریه کدام دستگاه بخور مناسب تر است؟

اگر شما به بیماری های عفونی و تنفسی دچار هستید ؛ استفاده از دستگاه بخور برای مرطوب کردن مجرای تنفسی به شما پیشنهاد می شود. برای کودکان و سالمندان ، دستگاه بخور گرم توصیه می شود ؛ اما کسانی که به التهاب مجاری تنفسی دچار هستند ؛ پیشنهاد می شود که از بخور گرم استفاده نکنند.


تاثیر دستگاه بخور در بیماری گرونا

با توجه به تحقیقاتی که توسط کارشناسان بارکد کالا صورت گرفت ؛ دریافتیم که استفاده از دستگاه بخور در محیط خانه یا محل کار ، به طور مستقیم قابلیت درمان بیماری کرونا را ندارد ؛ اما به شما در مرطوب نگه داشتن مجرای تنفسی کمک می کند و همچنین به دلیل مرطوب بودن محیط ، امکان معلق ماندن ویروس در هوا را به حداقل می رساند. بنابراین می توان این گونه بیان کرد که استفاده از دستگاه بخور ، به عنوان یک تسکین دهنده توصیه می شود و به طور مستقیم در پیشگیری یا بهبود بیماری کرونا نقشی ندارد.


برای تهیه ی محصول و دریافت اطلاعات بیشتر به فروشگاه بارکد کالا مراجعه فرمایید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه