انواع مختلف پالس اکسیمتر

انواع مختلف پالس اکسیمتر

انواع مختلف پالس اکسیمتر


پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتر ، یک روش غیر تهاجمی برای سنجش میزان هموگلوبینی که با اکسیژن اضباع شده است ؛ می باشد. روش غملکرد آن بسیار ساده است. به بیان بهتر ، پالس اکسیمتر دستگاهی است که با یک روش درست به بررسی ویتامین ها از جمله میزان اکسیژن ، فشار خون و ضربان قلب می پردازد.

در این مقاله قصد داریم انواع مختلف پالس اکسیمتر و نحوه ی کار با آن ها را مورد بحث قرار دهیم. با ما همراه باشید.


انواع پالس اکسیمتر

پالس اکسیمترها در انواع مختلفی وجود دارند و هر یک از آن ها کارایی خاصی دارند. آن ها عبارتند از :

1) پالس اکسیمتر انگشتی  2) پالس اکسیمتر مچی  3) پالس اکسیمتر دستی  4) پالس اکسیمتر ثابت  5) پالس اکسیمتر جنینی

پالس اکسیمتر انگشتی

استفاده از این مدل بسیار آسان می باشد. با استفاده از گیره ای که دارد روی نوک انگشت قرار می گیرد و بسیار کاربردی است. قیمت این مدل بسیار به صرفه و ارزان است و در مراکز درمانی ، بیمارستان ها و منازل استفاده می شود.

پالس اکسیمتر مچی

این مدل ، روی مچ بسته می شود و نوع دیگری از دستگاه سنجش اکسیژن خون است. این دستگاه برای نظارت بر بیمارانی که مدت زمان بیشتری در بیمارستان هستند ؛ مناسب است و قابل استفاده برای دوره های طولانی مدت مثل خواب می باشد.

پالس اکسیمتر دستی

این مدل ، دقت بالاتری دارد و قابلیت اندازه گیری ضربان قلب و فشار خون را نیز دارا می باشد. کارایی این دستگاه بسیار زیاد می باشد ؛ بنابراین قیمت آن نیز در مقایسه با مدل های دیگر بیشتر است. این دستگاه قادر است میزان اکسیژن خون بیمار را به سرعت تشخیص دهد و ضربان قلب آن ها را اندازه گیری کند. همچنین این دستگاه به دلیل قدرت پردازش عالی ، دستگاهی سریع و با دقت شناخته شده است.

پالس اکسیمتر ثابت

این مدل ، معمولا برای بیماران بستری در اتاق احیا یا بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

پالس اکسیمتر جنینی

این مدل ، قابل استفاده برای تشخیص سلامت کودکان است و برای کودکان 3-10 سال ، طراحی شده و روی سر کودکان قرار می گیرد. نمایشگر آن به شکل حلقه ای است و دارای صفحه نمایش روشن و خوانا می باشد.


دلایل اهمیت پالس اکسیمتر

با گسترش و همه گیری بیماری کرونا ، سبب شده که علاوه بر مراکز درمانی ، از دستگاه پالس اکسیمتر در منازل و محل کار نیز استفاده گردد. همانطور که می دانید این ویروس اغلب بهس یستم قلبی و عروقی حمله می کند؛ بنابراین فردی که مبتلا باشد دچار کمبود اکسیژن می شود و با استفاده از این دستگاه به راحتی می توان میزان اکسیژن را در بدن افراد اندازه گیری کرد و به سلامت آنها کمک کرد.


برای دریافت اطلاعات بیشتر و تهیه ی محصول ، به فروشگاه بارکد کالا مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه