دستگاه تست قند خون و کاربرد آن

دستگاه تست قند خون و کاربرد آن

دستگاه تست قند خون و کاربرد آن

دستگاه تست قند خون یا گلوکومتر ، وسیله ای بسیار پرکاربرد است که در جهت اندازه گیری قند خون در خانه به کار می رود. هر فردی ، حتی اگر تاکنون به دیابت نیز مبتلا نشده باشد ؛ حداقل یکبار از دستگاه قند خون استفاده کرده است. این دستگاه راحت ترین روش در جهت سنجش قند خون شما می باشد و نحوه ی استفاده از آن بسیار ساده و راحت است. هر بیمار دیابتی که انسولین مصرف می کند ؛ به منظور کنترل بیماری و اندازه گیری میزان قند خون ، ضروری است که حتما یک دستگاه تست قند خون در منزل داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتر این دستگاه و کاربردهای آن بپردازیم. با ما همراه باشید.


دستگاه گلوکومتر

همانطور که می دانید ؛ افرادی که به دیابت مبتلا هستند ؛ نیاز دارند که به طور منظم ، میزان قند خون خود را اندازه گیری کنند که از بروز عوارض ناگهانی جلوگیری کنند. در نتیجه نمی توانند برای این امر ، خصوصا در روزهای کرونا ، دائما به یک مرکز پزشکی مراجعه کنند. به همین دلیل نیاز هست که حتما یک دستگاه تست قند خون در منزل داشته باشند و این کار را خود به راحتی انجام دهند. طبق تحقیقات به عمل آمده ، قند خون در حالت نرمال ، میزان ابتلا به مشکلات بینایی ، کلیوی و گوارشی و سکته قلبی و مغزی را تا حد زیادی کاهش دهد ؛ در نتیجه می توان این گونه بیان کرد که داشتن این دستگاه ، به نحوی سبب حیات بیشتر و بهتر فرد می شود و این مورد یکی از کاربردهای مهم این دستگاه به شمار می رود.


استفاده از این دستگاه برای چه کسانی ضروری است؟

  • با توجه به این که افراد دیابتی ، باید به طور مداوم قند خون خود را کنترل کنند ؛ به همین منظور برای تنظیم رژیم غذایی ، استراحت و فعالیت های روزمره شان ، نیازمند داشتن و استفاده از این دستگاه می باشند.
  • افرادی که انسولین یا داروهای کاهنده ی قند خون ، نظیر رپاگلیناید و گلی بن گلامید مصرف می کنند ؛ لازم است که برای جلوگیری از افت شدید قند خون ، از این دستگاه استفاده کنند.
  • افرادی که به تازگی دیابت در آنها تشخیص داده شده است .
  • افرادی که به دیابت بارداری مبتلا شده اند نیز باید قند خونشان دائما کنترل شود.

بهترین زمان استفاده از این دستگاه ، چه موقع است؟

زمان و کنترل قند خون ، در لفراد دیابتی کاملا متفاوت است. افرادی که به دیابت نوع 1 مبتلا هستند ؛ باید در چند مرحله قند خون آنها کنترل شود. بنابراین بسته به نوع بیماری ، زمان استفاده از دستگاه ، متفاوت خواهد شد. اما به طور کلی ، بهترین زمان برای تمام افراد دیابتی ، زمان صبح و ناشتا بودن آنها می باشد.


برای تهیه ی این محصول و دریافت اطلاعات بیشتر ، می توانید به فروشگاه بارکد کالا مراجعه کنید.

نگین رنجبر
ارسال دیدگاه